Používateľské nástroje

VyhľadávanieAITEC partnerom mladých: Podporili sme inšpiratívne prednášky na konferencii TEDxYouth

Dátum uverejnenia: 20.9.2021

AITEC partnerom mladých: Podporili sme inšpiratívne prednášky na konferencii TEDxYouth

Myšlienky hodné šírenia! Tak znie ústredné heslo medzinárodnej konferencie TEDxYouth, ktorá sa v septembri uskutočnila v Bratislave. Dvanásť rečníkov vystúpilo pred publikum tvorené prevažne študentmi, aby im prostredníctvom vlastných inšpiratívnych príbehov ukázalo, že „byť na vážkach“ je v poriadku. AITEC bol toho súčasťou.

Výber budúceho povolania a školy môže byť pre mladých ľudí zaťažkávacou skúškou. My, vo vydavateľstve AITEC sa zaujímame o vzdelanie budúcich generácií a podporujeme ich smerovanie. Veríme, že rozhľadení študenti sú tí, ktorí môžu prispieť k modernému vzdelávaniu na Slovensku. Aj preto sme sa rozhodli stať partnerom celosvetovo uznávaného podujatia TEDx, ktorého cieľom je posilniť v mladých ľuďoch dôveru vo vlastné schopnosti, obohatiť ich o nové obzory, vybudovať v nich pevnejší vzťah ku krajine, nájsť motiváciu zlepšovať svoje okolie.

 

Na vážkach


Už šiesty ročník konferencie TEDxYouth Bratislava s názvom „Na vážkach“ sa uskutočnil 11. septembra 2021 v priestoroch bratislavského Edison Parku. Podujatie určené pre študentov stredných a vysokých škôl z celého Slovenska privítalo vyše 300 účastníkov a 12 rečníkov z rozličných oblastí vzdelávania, vedy, umenia, politiky, biznisu či technológií. Vystúpenia účinkujúcich v rámci prednášok TED Talks ponúkli rôznorodé pohľady na zlomové zmeny v živote, rozhodovanie sa o budúcom smerovaní, ako aj na neistoty s tým spojené. Potvrdili, že byť na vážkach je v poriadku a ani občasná nerozhodnosť nemusí byť v živote mladého človeka limitom.

 

Archív TEDx

 

O svoje vlastné skúsenosti sa podelili zaujímaví prednášajúci, ako napríklad PR manažérka svetových módnych značiek Ema Müller, kriminálny psychológ, právnik a bezpečnostný analytik Ondrej Kubík, predstaviteľky podcastu Sexuálna výchova Vala Frázová a Miška Chrkavá. Nemalú pozornosť si vyslúžila aj spoluorganizátorka Vegánskych hodov Monika Dančová či lekári Ľuba Lapšanská a Tomáš Smejkal, ktorí sa spolu so svojimi štvornohými miláčikmi vydali na trojročnú cestu bicyklami z Kanady do Argentíny. O tom, že vzdelávať sa oplatí, presvedčila aj Dominika Žiaková, ktorá napriek prvotným ťažkostiam a pochybnostiam vyštudovala financie v mandarínskej čínštine na Taiwane a následne rozbehla úspešnú kariéru doma, na Slovensku.

Profily jednotlivých rečníkov si môžete pozrieť na instagramovom profile TEDxYouth Bratislava. Záznamy z ich vystúpení budú postupne pridávané aj na Youtube.

 

Nové perspektívy

Výber budúceho povolania a školy môže byť pre dospievajúcu mládež veľká výzva. Účastníci tohtoročného podujatia TEDxYouth Bratislava mali možnosť vypočuť si inšpiratívne príbehy, stretnúť sa s organizáciami pracujúcimi s mládežou a dostali tiež príležitosť získať množstvo perspektívnych kontaktov. Veríme, že séria prednášok „Na vážkach“, podporená aj vydavateľstvom AITEC, obohatila mnoho mladých ľudí a posilnila v nich odvahu pustiť sa do nových životných dobrodružstiev a výziev.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.