Používateľské nástroje

VyhľadávanieAko na ručičkové hodiny? Predsa hrou

Dátum uverejnenia: 10.6.2022

Ako na ručičkové hodiny? Predsa hrou

Hry, hádanky a iné zábavné aktivity majú pozitívny vplyv na žiakov, ako aj na celkovú atmosféru v triede. Uvoľňujú stres, formujú kreatívne myslenie, motivujú. Hravá môže byť aj výuka ručičkových hodín.

Naučiť sa čítať hodiny môže byť v ranom veku tvrdý oriešok. Učitelia prvého stupňa základných škôl však dobre vedia, že podať pomocnú ruku svojim žiakom sa oplatí. Posila prichádza aj v podobe hry z dielne aitec offline, ktorá výučbu výrazne uľahčí. Predstavujeme vám Hodiny.Interaktívna hra Hodiny

Ciferník už nikdy nebude pre žiakov strašiakom. Práve naopak, s hrou špeciálne vytvorenou pre potreby vyučovania matematiky v 1. a 3. ročníku základných škôl, sa čítanie ručičkových hodín premení na nikdy nekončiacu zábavu.

Pomocou hry Hodiny sa deti naučia pochopiť 24-hodinový cyklus dňa a vďaka doplňujúcim ilustráciám rýchlejšie porozumejú aj striedaniu denného a nočného režimu. Sprievodné texty pri úlohách ich zároveň nasmerujú k správnemu uvažovaniu o súvislostiach medzi pohybmi ručičiek. Hodiny sa tak razom stanú pre žiakov oveľa jasnejšie.

 

Nácvik ručičkových hodín v 1. ročníku


V 1. ročníku je hra pripravená v dvoch verziách – v základnom, 20-hodinovom cykle (nakoľko sa preberá obor do 20), a pre tých šikovnejších aj v 24-hodinovom cykle. Úlohou žiaka je znázorniť na displeji čas, ktorý je zobrazený na ciferníku.  


Video je výňatkom zo seminára Rozcvičky na iHRiSKU s aitec offline, ktorého celý záznam nájdete na našom YouTube kanále


Precvičovanie času v 3. ročníku


Hra v 3. ročníku je už o poznanie náročnejšia. Žiaci precvičujú aj minúty či dokonca sekundy a čas zobrazený na digitálnych hodinách sa snažia znázorniť priamo na ciferníku. Aby si lepšie uvedomili polohu ručičiek, je možné nastaviť pomocné čiary. Hra sa dá hrať aj v opačnej polohe, kedy čas z ciferníka treba znázorniť na digitálnych hodinách.    


Video je výňatkom zo seminára Rozcvičky na iHRiSKU s aitec offline, ktorého celý záznam nájdete na našom YouTube kanále


Aby ste si naše hry mohli vyskúšať v pohodlí domova, pripravili sme pre vás rôzne DEMO verzie aitec offline s licenciami platnými do 30. 6. 2022. Stačí sa len zaregistrovať na našej stránke a stiahnuť si tituly z aktuálnej ponuky. Hru Hodiny nájdete v programoch aitec offline k Matematike pre prvákov a k Matematike pre tretiakov.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.