Používateľské nástroje

VyhľadávanieDesiaty v poradí je výnimočný - aitec offline k Slovenskému jazyku pre 2. ročník ZŠ

Dátum uverejnenia: 12.9.2019

Desiaty v poradí je výnimočný - aitec offline k Slovenskému jazyku pre 2. ročník ZŠ

Viac interaktivity vďaka novým hrám a nástroju s názvom VYREZÁTOR.

V predchádzajúcom newslettri sme avizovali horúcu novinku na školský rok 2019/2020. Je ňou interaktívny disk aitec offline k Slovenskému jazyku pre 2. ročník, desiaty titul zo série produktov komplexnej podpory na vyučovanie - aitec offline. Okrem vynovenej úvodnej obrazovky prináša hneď niekoľko noviniek.

aitec offline k Slovenskému jazyku pre 2. ročník ZŠ

Aj na tomto disku nájdete osvedčenú podporu v podobe elektronického listovanie titulmi (zo série Slovenský jazyk pre 2. ročník základných škôl), učebných a metodických materiálov. Súčasťou sú aj bonusové didaktické materiály priradené k súvisiacemu učivu vo forme multimediálnych prezentácií a interaktívnych cvičení ALF. Učitelia môžu využiť priestor na vlastné metodické poznámky jednoducho prenosné prostredníctvom USB či nástroj na zvýrazňovanie a kreslenie. Produkt aitec offline tak môže prispieť k efektívnejšej príprave a spestreniu samotného vyučovania. 

Nový disk = väčšia interaktivita

Čo robí disk aitec offline k Slovenskému jazyku pre 2. ročník ZŠ ešte viac interaktívnym sú nové hry, ktoré nadväzujú priamo na učivo a umožňujú precvičovanie jednotlivých jazykových javov zábavnejšou formou.

Vybrať si môžete z 5 interaktívnych hier, ktoré sa dajú spustiť buď priamo z úvodnej obrazovky, alebo v listovaní titulom. Každá hra ponúka možnosť zvoliť si tému a tiež verziu/obťažnosť. Po každej zvolenej odpovedi vidí žiak spätnú väzbu. Stupnica so siedmimi políčkami označuje, koľkú úlohu práve rieši a aj úspešnosť riešení. Po vyriešení všetkých siedmich úloh hry trpaslík Zelenka vyhodnotí úspešnosť žiaka.

Hry, ktoré nájdete na aitec offline k Slovenskému jazyku pre 2. ročník:   

  • ABECEDA podporuje orientáciu v abecede tvorením slov;
  • DOPLŇOVAČKA precvičuje pravopis i/í po mäkkých spoluhláskach, y/ý po tvrdých spoluhláskach, pravopis slov s tvrdou spoluhláskou l, po ktorej sa píše y, a správne písanie slov s hláskou ä/e;
  • PREŠMYČKY rozvíja čítanie s porozumením a slovnú zásobu formou výberu slova z poprehadzovaných písmen;
  • PRIRAĎOVAČKA precvičuje pravopis slov s y/ý nasledujúce po tvrdej spoluhláske l a tiež správne používanie slov, v ktorých rozlišovacie znamienko mení význam slov;
  • TÝŽDENNÍK precvičuje viaceré pravopisné učivá pomocou umiestňovania správnych odpovedí na tabuľu.
ukážka hry PRIRAĎOVAČKA ukážka hry TÝŽDENNÍK trpaslík Zelenka_vyhodnotenie
Ukážka z hry PRIRAĎOVAČKA Ukážka z hry TÝŽDENNÍK Vyhodnotenie hry

Ďalšou novinkou na disku je nástroj Vyrezátor, ktorý prináša možnosť otvoriť si cvičenie vo zväčšenom výreze a pracovať s ním na interaktívnej tabuli alebo na bielej magnetickej tabuli. Videonávod oboznamujúci s výhodami a používaním tohto nástroja nájdete priamo na disku a čoskoro pribudne aj na našej stránke.

nástroj vyrezátor

 

Disk si môžete objednať už teraz cez Internetové kníhkupectvo AITEC a obohatiť tak vyučovanie o inovatívne formy práce.

Kompletnú ponuku našich podporných diskov si môžete pozrieť na podstránke venovanej produktu aitec offline.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.