Používateľské nástroje

VyhľadávanieDruhé kolo vlastivednej súťaže pozná svojich víťazov

Dátum uverejnenia: 17.3.2023

Druhé kolo vlastivednej súťaže pozná svojich víťazov

Ukončili sme druhé kolo súťaže Spoznávame Slovensko. Pozrite si víťazné projekty štvrtákov, ktorí sa do nej zapojili.

Žiaci štvrtých ročníkov základných škôl spoznávajú celý školský rok naše krásne Slovensko. Zoznámili sa s minulosťou Slovenska a prešli prvú cestu od Tatier k Dunaju. Svoje vedomosti pretavili aj do triednych projektov, ktoré prihlásili do súťaže Spoznávame Slovensko.

 

Radi by sme vám predstavili víťazné príspevky druhého súťažného kola – Od Tatier k Dunaju. Do súťaže sa zapojili triedy zo všetkých kútov Slovenska a v originálnych príspevkoch predstavili svoj región, ale aj cestovateľské plány.

 

Do vydavateľstva nám prišlo množstvo krásnych a nápaditých príspevkov. Žiaci pracovali na 3D maketách, lapbookoch, plagátoch či kresbách aj na hodinách výtvarnej a pracovnej výchovy. Premenili sa na reportérov, strihačov a kameramanov. Do svojich príspevkov preniesli aj časť z tradícií a zvykov zo svojho regiónu formou ľudových piesní, ukážok remesiel či tradičných jedál.

Práce štvrtákov sú jedinečné a za každou z nich cítiť radosť z práce. Práce školákov nás úprimne potešili, každá jedna z nich by si zaslúžila osobitú pozornosť. Tentokrát sme sa rozhodli odmeniť však tri príspevky a udeliť aj cenu poroty. Pozrite sa na víťazné školy.

  1. miesto štvrtáci zo Základnej školy v Breznici
  2. miesto štvrtáci z Evanjelickej základnej školy v Bratislave
  3. miesto štvrtáci zo Základnej školy Narnia v Trnave

Cena poroty

  • štvrtáci zo Základnej školy v Ružomberku

 

Od Tatier k Dunaju

 

S najvyšším počtom bodov sa umiestnili žiaci 4. ročníka zo Základnej školy v Breznici. Žiaci sa zahrali na cestovnú kanceláriu Ber ma, ktorá ponúka zájazdy po Slovensku od Tatier až k Dunaju. Pre zákazníkov kancelárie pripravili aj špeciálny cestovateľský lapbook v podobe kufra, ktorý je užitočným sprievodcom touto cestou. Pod vedením pani učiteľky Mgr. Bibiány Kľocekovej spracovali ukážky svojej práce vo videu.

Základná škola v Breznici

 

Druhé miesto získali štvrtáci z Evanjelickej základnej školy v Bratislave, ktorí si založili cestovnú kanceláriu Dobrodružné Slovensko. V jej letnej ponuke je cesta Od Tatier k Dunaju. Záujemcov o zájazd chcú žiaci prilákať formou video upútavky a brožúrou, v ktorej zachytili najvýznamnejšie miesta na tejto ceste. Do tvorby brožúry sa zapojil každý žiak triedy a svoj príspevok aj opísal vo videu. Žiaci pracovali pod vedením pani učiteľky Mgr. Jany Tesákovej.

Evanjelická základná škola v Bratislave

 

Tretie miesto sme sa rozhodli udeliť štvrtákom zo 4. A na Základnej škole Narnia v Trnave. Žiaci v okruhu Zberateľ ľudových tradícií prezentujú ľudovú kultúru regiónov na ceste od Tatier k Dunaju. Žiaci pracovali v trojiciach a každý región približujú prostredníctvom kresby, typického remesla a piesne. Triedu vedie pani učiteľka Soňa Tomešová.

Základná škola Narnia v Trnave

 

Špeciálna cena poroty

 

Do druhého súťažného kola sa prihlásilo veľa štvrtáckych tried a bolo naozja ťažké vybrať len niektoré projekty. Preto sme sa opäť rozhodli udeliť aj cnu poroty.

Špeciálnu cenu poroty v tomto kole získavajú žiaci 4. D zo Základnej školy v Ružomberku. Pani učiteľka PaedDr. Zuzana Vlkolinska rozdelila žiakov do skupín. Žiaci v projekte postupne predstavujú významné osobnosti Liptova. O každej osobnosti spracovali plagát plný zaujímavostí z jej života.

Základná škola v Ružomberku

 

Tešíme sa na vaše projekty aj v treťom súťažnom kole – Od Dunaja po Hornád.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.