Používateľské nástroje

VyhľadávanieKde sa vzal HUPS? (video a tipy na aktivity)

Dátum uverejnenia: 12.10.2020

Kde sa vzal HUPS? (video a tipy na aktivity)

Vypočujte si so žiakmi príbeh o nezbednom tlačiarenskom škriatkovi, ktorý sa tento týždeň objaví v triedach prváčikov a SÚŤAŽte o maňušky.

Vybrali ste si pre svojich prváčikov Hupsov šlabikár? Pripravili sme  pre vás novinku. Príbeh od známej spisovateľky Gabriely Futovej o tom, ako vznikol škriatok HUPS pre nás narozprával moderátor a hlásateľ Igor Štefuca. Oživte svoju vyučovaciu hodinu a pustite ho žiakom aj so sériou kreslených obrázkov alebo iba ako zvukovú nahrávku ku komiksu zo šlabikára.

 

Príbeh Kde sa vzal HUPS" na našom YouTube

 

Stranu zo šlabikára si môžete aj vytlačiť a žiakom pripraviť rozstrihaný príbeh do lavice na prácu vo dvojiciach. Ich úlohou bude rozstrihané časti usporiadať v správnom poradí tak, ako ich počuli na nahrávke. Potom si môžu príbeh navzájom porozprávať podľa obrázkov a vymyslieť pokračovanie. 

 

 

Ako využiť pri príbehu medzipredmetové prepojenie medzi slovenským jazykom a výtvarnou výchovou? Vytvorte si so žiakmi vlastný komiksový príbeh s triednym škriatkom Hupsom na motívy ich zážitkov z triedy. Pri tvorení môžete využiť aj tému miešania farieb. Aká farba vznikla v príbehu zmiešaním žltej a červenej? Poznajú žiaci aj iné kombinácie? 

 

SÚŤAŽ: Pošlite nám fotky vášho triedneho komiksového príbehu. Tri triedy odmeníme maňuškou HUPSA, ktorá vám bude spríjemňovať učenie v triede. Svoje fotografie nám posielajte do 30. 11. 2020 na sutaz@aitec.sk.

Víťazné práce zverejníme na našej webstránke i FacebookuTešíme sa.SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.