Používateľské nástroje

VyhľadávanieOktóbrové semináre so Šlabikárom LIPKA a ich víťazi

Dátum uverejnenia: 18.10.2021

Októbrové semináre so Šlabikárom LIPKA a ich víťazi

Jesenné semináre k Šlabikáru LIPKA sú za nami a my sme si v rámci nich vyskúšali nielen pozornosť učiteľov, ale aj ich tvorivé schopnosti. Výsledkom sú veselé básničky i množstvo správnych odpovedí na naše kvízové otázky.

Posledné týždne boli vo vydavateľstve AITEC bohaté na semináre. Ponúkli sme vám hneď dva zamerané na Šlabikár LIPKA. Kým prvý bol stretnutím s autormi, prostredníctvom druhého sme vám predstavili novinky z prostredia digitálnej podpory aitec offline. A aké by to boli semináre, keby ich súčasťou neboli aj súťaže?

Tvorivé Tajomstvá čítania v Šlabikári LIPKA

Na úvodnom októbrovom seminári sme vám predstavili autorskú koncepciu Šlabikára LIPKA a jeho jednotlivé štruktúrne prvky. Pevnou súčasťou najdôležitejšej učebnice každého prváčika sú hravé básničky, ktoré uľahčujú malým žiakom zoznamovanie sa s písmenkami. Práve veršované texty od Jany Belašičovej sa stali inšpiráciou aj pre našu súťažnú úlohu, v rámci ktorej ste mali vymyslieť básne obsahujúce slová s písmenom „S“.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a v priebehu okamihu ste nás zahrnuli originálnymi veršovačkami. Vybrali sme tri z nich, ktoré nás najviac oslovili, a jednu špeciálnu, vynikajúcu počtom slov s písmenkom S.

 

Ak by ste si radi seminár Tajomstvá čítania v Šlabikári LIPKA zopakovali, videozáznam nájdete na našom YouTube kanáli.  

 

aitec offline k Šlabikáru LIPKA – podpora na vyučovanie v novom šate

Aj náš druhý októbrový seminár bol orientovaný na vyučovanie prváčikov a záznam z neho je už dostupný na našom YouTube kanáli. Predstavili sme vám digitálnu podporu aitec offline k Šlabikáru LIPKA a výhody, ktoré do tried prináša. Keďže o svojej kreativite ste nás presvedčili už viackrát, tentoraz sme sa rozhodli otestovať aj vašu pozornosť. Na naše 3 kvízové otázky prišlo až 59 správnych odpovedí, z čoho sa veľmi tešíme. V žrebovaní sa usmialo šťastie na troch z vás, ktorých za pozornosť odmeníme. Gratulujeme Tatiane K., Jane S. a Jane D. 

Ak ste sa zapojili aj do bonusovej otázky a tipovali ste, koľko prezentácií je v našom aitec offline k Šlabikáru LIPKA, určite vás zaujíma správna odpoveď. Je ich celkovo 375. Najbližší tip k správnej odpovedi bol 296 a prišiel od Renáty K.

Víťazom súťaží z oboch seminárov gratulujeme a posielame im výhru:

  • 5x pracovný zošit s kreatívnymi úlohami pre prváčikov Abeceda z vreca von,
  • digitálnu podporu aitec offline k Šlabikáru LIPKA,
  • maňušku Včielku Peľku.

 

Všetkým vám, ktorí ste sa zúčastnili našich seminárov, ďakujeme za priazeň a veríme, že užitočné rady a námety z praxe či didaktické pomôcky spríjemnia aj vaše vyučovanie. Tešíme sa na vás pri ďalších stretnutiach, ktoré pripravujeme už čoskoro. 


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.