Používateľské nástroje

VyhľadávanieOslávte Deň Zeme so športovou aktivitou plogging

Dátum uverejnenia: 21.4.2021

Oslávte Deň Zeme so športovou aktivitou plogging

Vyskúšajte so žiakmi netradičnú športovú aktivitu spojenú s čistením okolia od odpadkov, ktorú sme vám predstavili počas vlastivedného online seminára Vlastiveda plná zážitkov. Od textu k mape a do terénu!

22. apríla je Deň Zeme. Je to príležitosť venovať sa téme životného prostredia a porozprávať sa s deťmi o tom, čo môžeme robiť, aby sme Zemi pomohli. Pripomeňme si pomocou rôznych aktivít, aká je pre nás naša planéta dôležitá. Na inšpiráciu vám ponúkame aktivity z nášho online seminára Vlastiveda plná zážitkov. Od textu k mape a do terénu!, ktorého záznam nájdete aj na našom YouTube

Autori našich učebníc Vlastiveda a Vlastiveda LITE, Jana Dudášová, Peter Mäsiar a Petronela Muchová vám okrem iného predstavili netradičnú športovú aktivitu plogging pochádzajúcu zo Švédska. Ide o tradičný beh, počas ktorého sa človek zastavuje a zbiera odpadky. Vyskúšajte túto aktivitu so svojimi žiakmi a urobte prospešnú vec nielen pre svoje zdravie, ale aj pre našu planétu. 

Keď už budete so žiakmi na čerstvom vzduchu, môžete využiť aj inú z ponúkaných aktivít ako napríklad Vlastivedný ruksak. 

 

Príloha k semináru Vlastiveda plná zážitkov. Od textu k mape a do terénu. Na stiahnutie TU.

 

Budujme v deťoch vzťah k životnému prostrediu a planéte, ktorej sú súčasťou.

 


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.