Používateľské nástroje

VyhľadávanieOtázky a odpovede k príspevku MŠVVaŠ SR na učebnice

Dátum uverejnenia: 16.6.2020

Otázky a odpovede k príspevku MŠVVaŠ SR na učebnice

MŠVVaŠ SR zverejnilo najčastejšie otázky škôl k príspevku na učebnice.

4. júna 2020 oznámil minister školstva Branislav Gröhling otvorenie trhu s učebnicami. Ministerstvo zverejnilo základné informácie, odporúčaný postup, zoznam učebníc, ktoré si školy môžu objednať z príspevku a aj zoznam učebníc, ktoré budú školám distribuované bezodplatne.

 

Školy však majú množstvo otázok, keďže je táto situácia nová a mnohé školy už využili akciu nášho vydavateľstva AITEC pre ŠKOLY.

MŠVVaŠ SR pripravilo prehľad najčastejších otázok, ktoré sa školy pýtajú. Vyberáme niektoré otázky a odpovede na ne:

Otázka: Budú dodané objednávky z hlavného objednávkového konania, ktoré sme vykonali počas novembra?

Odpoveď ministerstva: Áno. V prvom rade je nevyhnutné počkať na doručenie vašich objednávok. Na základe vykonanej objednávky počas hlavného objednávkového konania vám budú doručené učebnice, ktoré máte objednané a ktoré má Ministerstvo v skladových zásobách, bezodplatne nad rámec príspevku na učebnice. V termíne 22. 6. – 26. 6. 2020 sa bude vykonávať distribúcia učebníc na základe objednávok z objednávacieho konania z novembra 2019.

Následne je potrebné doobjednať učebnice (pomocou  verejného  obstarávania), ktoré Ministerstvo neposkytlo zo skladových zásob. Škola si za príspevok zabezpečí výlučne učebnice uvedené v Zozname učebníc podľa vlastnej potreby a výberu. Učebnicu, ktorá nie je uvedená v Zozname učebníc, nemôže škola z príspevku na učebnice zaobstarať. Zoznam schválených učebníc sa nachádza tu: https://edicnyportal.iedu.sk/Documents/Show/37

Spresnenie ohľadom titulov Vydavateľstva AITEC: Z titulov vydavateľstva AITEC bude dodaná centrálnou dodávkou len Prvouka pre 1. ročník ZŠ v slovenskom jazyku aj v maďarskom jazyku a tituly pre nevidiacich v prepise v Braillovom písme. Ostatné tituly vydavateľstva AITEC objednané v novembri 2019 cez Edičný portál nebudú na školy dodané.

Otázka: Rodičia už zakúpili učebnice, ktoré sú v zozname a na ktoré sa poskytuje príspevok, už v marci 2020. Bude možné použiť peniaze z príspevku aj spätne?
Odpoveď ministerstva: Áno, z príspevku na učebnice je možné refundovať výdavky na tie učebnice, ktoré si škola obstarala v tomto roku a sú z povoleného zoznamu učebníc a uhradené boli napr. z prostriedkov ZRPŠ.

 

Všetky otázky a odpovede, ktoré MŠVVaŠ SR zverejnilo nájdete tu: https://www.minedu.sk/data/att/16613.pdf

Dokumenty, ktoré sa viažu k príspevku MŠVVaŠ SR na učebnice na školský rok 2020/2021 ministerstvo zverejňuje na svojej stránke. Aktuálne zoznamy učebníc hradených z príspevku MŠVVaŠ SR aj učebníc, ktoré budú doručené zo skladových zásob ministerstva bezodplatne sú zverejnené na Edičnom portáli.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.