Používateľské nástroje

VyhľadávaniePoznáme víťazov súťaže s Hupsom o Hupsa

Dátum uverejnenia: 11.12.2020

Poznáme víťazov súťaže s Hupsom o Hupsa

V októbri sme vyhlásili súťaž s tlačiarenským škriatkom Hupsom z nášho šlabikára. Ktorý komiksový príbeh si získal naše srdcia?

V polovici októbra sme vám predstavili video o vzniku neposedného škriatka Hupsa. Príbeh od známej spisovateľky detskej literatúry Gabriely Futovej pre nás narozprával moderátor a hlásateľ Igor Štefuca. Hups sa tak dostal do mnohých škôl a domácností, aby inšpiroval deti v ďalšom tvorení. A veru, že sa kreslilo, miešali farby a kúzlilo s ceruzkami nielen na papieri, ale aj na tabletoch. Ďakujeme za inšpiratívne príbehy, ktoré nám vo vydavateľstve vyčarili úsmev na tvárach. 

 

Predstavujeme vám víťazov súťaže, ktorí okrem maňušky Hupsa od nás vyhrávajú aj pracovné zošity Veselo je v školskom klube 1 a Hurá do školského klubu 1. Veríme, že v nich nájdu ďalšie tipy na tvorivé aktivity, či už na hodiny výtvarnej výchovy, trávenie voľného času v školskom klube, alebo na domáce tvorenie. 

 

A kto sú teda spomínaní víťazi? Stali sa nimi žiaci prvého ročníka ZŠ v Komjatnej, ktorí sa s nami podelili o príbeh s Hupsom, ako ho prežívajú so svojou pani učiteľkou Martinou Pastuchovou v triede oni. Vytvorili pre nás komiks z vlastných zážitkov s Hupsom. Pozrite sa naň a čítajte.

1. Hups kedysi po svete putoval sám ako biely, bezfarebný škriatok. Jedného dňa prišiel na lúku a kvietky z tej lúky mu darovali svoje farby. Tie sa zo všetkých kvietkov zmiešali do červenej, oranžovej, žltej a zelenej.

2. Hups jedného dňa prišiel k našej škole.

3. Vošiel dnu a uvidel dvere našej triedy.

4. Zaklopal a nakukol dnu.

5. - 6. Prijali sme ho medzi seba.

7. - 9. Odvtedy sa Hups učí spolu s nami čítať, písať a počítať. 

10. Desiatuje s nami.

11. - 13. Súťaží s nami a chodí s nami na vychádzky v ŠKD.

14. - 18. Denne chodí na návštevu k nám domov a my sa tam oňho staráme.

 

 

Potešilo nás, že okrem tried sme inšpirovali k tvoreniu aj jednotlivcov v domácnostiach. Prváčika Tobiho z Bratislavy príbeh tak nadchol, že nám Hupsa hneď aj nakreslil. Tlačiarenského škriatka má veľmi rád a často ho inšpiruje pri vytváraní vlastných leporelových knižiek s príbehmi, kde sa mu veru občas ešte nejaké písmenká poprehadzujú.  Možno aj vďaka Hupsovi? ;)

 

 

Ďakujeme za zapojenie sa do súťaže a tešíme sa na ďalšie vaše výtvory, o ktoré sa s nami podelíte v budúcnosti. 


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.