Používateľské nástroje

VyhľadávaniePredvianočné tvorenie do škôl i na doma

Dátum uverejnenia: 15.12.2020

Predvianočné tvorenie do škôl i na doma

Ako pripraviť medovníky bez pečenia alebo chrumkavo ozdobiť vianočný papier na zabalenie darčekov?

Tento týždeň nás čakajú posledné tohtoročné poobedia v školských kluboch a začínajú prázdninové dni s rodičmi a blízkymi. Pripravili sme pre vás námety na predvianočné tvorenie a spoločné trávenie času počas sviatkov. Úlohy sú súčasťou série pracovných zošitov Veselo je v školskom klube 1 – 4, ktoré potešia deti nielen v škole, ale vyplnia im čas zaujímavými aktivitami aj počas domáceho tvorenia.

 

 

MEDOVNÍKY Z PAPIERA

Vyzdobte si s deťmi papierové tašky alebo pripravte originálny baliaci papier na darčeky. Návod na výrobu je súčasťou pracovného zošita Veselo je v školskom 1. 

Čo budete potrebovať:

  • obyčajnú ceruzku
  • bielu temperovú farbu
  • hnedý papier
  • farebnú vlnitú lepenku/papierovú taštičku/jednofarebný baliaci papier
  • nožnice
  • špajdľu
  • nádobu na vodu
  • lepidlo

Opis pracovného postupu: 

Pomocou prílohy pracovné zošita (na stiahnutie TU) vyrobte deťom šablóny medovníkov. Na hnedý papier deti nakreslia ich obrysy a vystrihnú ich. Vystrihnuté medovníky vyzdobia pomocou špajdle namočenej do bielej temperovej farby. Medovníky nalepia na farebnú lepenku/papierovú taštičku alebo jednofarebný baliaci papier. A už stačí iba vymyslieť, aké prekvapenie zabalia dovnútra. :)

 

 

Inšpirujte sa tiež úlohami na medzigeneračnú výmenu zážitkov z pracovného zošita Veselo je v školskom klube 3. Na stiahnutie ich nájdete TU. Ak vám situácia nedovolí stretnúť sa osobne, potešte sa navzájom aspoň dlhším telefonátom a vypočujte si spomínanie starkých na časy, keď boli sami deťmi a tešili sa na Vianoce rovnakou radosťou ako dnešné deti. 

 

 

Prajeme príjemne strávené sviatočné obdobie. Poteší nás, ak sa s nami o svoje výrobky podelíte na Facebooku alebo ich pošlete e-mailom na sutaz@aitec.sk.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.