Používateľské nástroje

VyhľadávaniePrípravné obdobie v HUPSOVOM šlabikári

Dátum uverejnenia: 31.8.2021

Prípravné obdobie v HUPSOVOM šlabikári

Aké diagnostické nástroje vám ponúka HUPSOV šlabikár v prípravnom období? Inšpirujte sa praktickými tipmi, ktoré vám pomôžu pri práci so žiakmi v triede.

Prípravné obdobie je dôležité v živote každého prváčika. Preto sme sa mu podrobne venovali na našom poslednom online seminári k HUPSOVMU šlabikáru, ktorým vás sprevádzala jedna z jeho spoluautoriek, dlhoročná učiteľka Zuzana Hirschnerová.

V prvom rade sa chceme poďakovať všetkým vám, ktorí ste sa zúčastnili nášho seminára Prečo je HUPSOV šlabikár bez HUPS-a? Veríme, že ste si z neho odniesli cenné informácie a inšpiráciu do ďalšej práce. Zároveň ďakujeme za spätnú väzbu, nápady a postrehy, ktorými ste obohatili nás aj ostatných účastníkov seminára.

 

Tak ako ste na našich seminároch zvyknutí, opäť vás čakala zaujímavá súťaž spojená s preberanou témou. Je úžasné sledovať tvorivú atmosféru, ktorú na našich seminároch vytvárate. Ceny do súťaže sme vyberali tak, aby obohatili vaše vyučovanie s prváčikmi. Každý z výhercov získava päť pracovných zošitov Abeceda, z vreca von!,  jeden inštalačný disk komplexnej podpory na vyučovanie aitec offlineHUPSOVMU šlabikáru a maňušku HUPS-a.

Gratulujeme trom výhercom, ktorými sú:

  • Zuzana Bošková
  • Anna Bombiaková
  • Lucia Palčeková

Ak ste sa nemohli seminára k HUPSOVMU šlabikáru zúčastniť, alebo sa k nemu chcete vrátiť, pozrite si seminár zo záznamu:

 

 

Jednou zo spoluautoriek HUPSOVHO šlabikára je aj špeciálna pedagogička Lívia Muntagová. HUPSOV šlabikár je výnimočný tým, že obsahuje mnohé diagnostické nástroje a úlohy, ktoré sú výbornou pomôckou pre učiteľov pri diagnostike úrovne jednotlivých žiakov a pre následné prispôsobenie výučby. Ako BONUS k semináru sme pre vás pripravili prílohu na vytlačenie, v ktorej nájdete doplňujúce diagnostické hárky. Stiahnuť si ich môžete na podstránke k titulu HUPSOV šlabikár v záložke Materiály zo seminárov alebo TU.

 

Jedným z kľúčových diagnostických nástrojov, ktorý nájdete v HUPSOVOM šlabikári je aj klávesnica. Pomocou jednoduchého zadania môžete zistiť, či vaši prváci ovládajú všetky písmená abecedy alebo vedia identifikovať začiatočné písmeno v slovách. Povzbudzujte ich k tomu, aby úlohu vypracovali pravdivo a nehanbili sa, ak niektoré písmenká ešte nepoznajú.

 

Klávesnica bola aj témou súťažnej úlohy, ktorú sme vám zadali počas seminára. Vašou úlohou bolo vymyslieť ďalšie zadania, pri ktorých sa dá klávesnica využiť. Vaše nápady boli veľmi inšpiratívne, a preto sme sa niektoré z nich rozhodli zverejniť. Ďakujeme za vaše námety. Budeme radi, keď nám dáte vedieť, ako vám klávesnica, alebo diagnostické hárky pomohli v praxi.

 

 

Výber z vašich odpovedí:

Vyfarbi všetky písmená, ktoré sú zložené z priamych čiar. – Martina

Vymaľuj písmenká, na ktoré sa najviac tešíš (učím deti žijúce v Nemecku a tie sa najviac tešia na písmenka s mäkčeňom). – Adela

Žiaci pracujú vo dvojiciach, vyfarbia tie písmená, ktoré majú spoločné so svojim susedom (kamarátom z dvojice). Môžu si pomôcť papierom, stierateľnou tabuľkou. Jana 

Vymysli slovo, ktoré bude tajným heslom pre svojho spolužiaka.Zuzana

Vyfarbi na klávesnici názov dnešného dňa – pondelok, streda. Zuzana

Vyfarbi najdlhšie slovo, ktoré poznáš.Irena

Pedagóg bude ukazovať nápovedne obrázky a deti budú dané písmená vyfarbovať na klávesnici.Lucia

Vyfarbi začiatočné písmenká svojich 5 obľúbených hračiek. Ak sa niektoré písmenká opakujú, zakrúžkuj ich tvojou obľúbenou farbou.Eva

Nájdi (napr.) H, ktoré písmenko je hneď pred ním,  za ním, pod ním... je od neho druhé, tretie...Jana

Do kufríka dám päť predmetov, ktoré deťom na chvíľočku ukážem a opäť schovám – budú musieť vyfarbiť začiatočné písmená predmetov, prípadne vyfarbiť viacerými farbičkami celé názvy (deti, ktoré písmenká poznajú).Marcela

Vyhľadaj písmená, ktoré majú klobúčik – mäkčeň, prípadne na ktoré prší – dĺžeň. Obtiahni písmená, ktoré sú vytvorené napr. z dvoch čiar ( L, X, V,...), 3 čiar (A, N, K,..), 4 čiar (E, M).Alena 

Vyfarbi na klávesnici názov obľúbeného zvieratka, hračky, predmetu, ktorý patrí do školskej aktovky...Iveta

 

Na seminári sme sa venovali aj našej tohtoročnej NOVINKE, komplexnej podpore na vyučovanie aitec offline. Nájdete na ňom množstvo interaktívnych hier a didaktických materiálov, ktoré môžete využiť priamo na hodine v triede, ale aj pri dištančnom vzdelávaní. Radi by ste si aitec offline k HUPSOVMU šlabikáru vyskúšali? Ponúkame vám DEMO verziu na stiahnutie s licenciou do 30. 9. 2021.

 

Tešíme sa na vás na niektorom z našich pripravovaných seminárov, o ktorých vás budeme vopred informovať.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.