Používateľské nástroje

VyhľadávanieVeselé seminárové aktivity: Ako ste vymýšľali príbehy s vybranými slovami a rozpoznávali bylinky

Dátum uverejnenia: 22.11.2021

Veselé seminárové aktivity: Ako ste vymýšľali príbehy s vybranými slovami a rozpoznávali bylinky

Nové inšpirácie, námety, praktické ukážky aktivít na vyučovanie a, samozrejme, veselé súťaže. To všetko priniesol novembrový seminár o vybraných slovách.

Téma, ktorá rezonuje medzi učiteľmi aj rodičmi. Vybrané slová dokážu potrápiť nejedného žiačika a patria skôr medzi menej atraktívne učivo. Napriek tomu všetci vieme, ako veľmi sú dôležité. Našťastie, existuje množstvo metód a aktivít na spestrenie výučby. Novembrový online seminár vydavateľstva AITEC Učíme (sa) vybrané slová... nielen na hodinách slovenského jazyka priniesol viacero praktických tipov ako na to.

Tvorivé príspevky

 

Ako to už býva dobrým zvykom aj náš novembrový seminár ovládla príjemná a tvorivá atmosféra. Ďakujeme za ňu predovšetkým vám, ktorí ste boli pri tom s nami. Vtipné vetičky a dokonca celé príbehy s využitím slova „byľ“ a jeho príbuzných tvarov ste nám poslali v úctyhodnom počte. Sú dôkazom vašej neobyčajnej kreatívnosti a zaslúžia si pozornosť. Veď uznajte sami... 
Jeden z príspevkov sme sa rozhodli odmeniť špeciálnou cenou. Za príbeh s aktuálnou témou posielame Lucii K. titul Diktáty pre 3. a 4. ročník ZŠ.  

 

Vedomostný kvíz

V závere seminára sme si pre vás pripravili aj vedomostnú súťaž. Čo bolo vašou úlohou? Odhaliť, ktoré bylinky majú aké liečivé účinky.

  1. Ktorá bylinka čistí krv? (Žihľava)
  2. Ktorá bylinka odstraňuje nervozitu a stres? (Medovka)
  3. Ktorá bylinka pomáha v období hormonálnych zmien? (Alchemilka)
  4. Ktorá bylinka má protizápalové účinky? (Rumanček/harmanček)
  5. Ktorá bylinka pôsobí priaznivo na pleť? (Nechtík)
  6. Ktorá bylinka pomáha pri vykašliavaní? (Lipa)

 

Každého, kto spoznal aspoň 5 zo 6 rastliniek, sme zaradili medzi kandidátov na víťazstvo. Zo všetkých správnych odpovedí sme napokon vyžrebovali 3 výhercov. Gratulujeme Žanete F., Monike P. a Kataríne K., ktorým posielame:

  • 5x pracovný zošit Spievanky – Vybranky,
  • Hudobné CD k pracovnému zošitu Spievanky – Vybranky,
  • Diktáty pre 3. a 4. ročník ZŠ.

 

Ak sa chcete k semináru vrátiť, kedykoľvek tak môžete urobiť prostredníctvom nášho YouTube kanála. V popise k videozáznamu sme doplnili minutáž, ktorá vám pomôže jednotlivé aktivity na vyučovanie vybraných slov vyhľadať rýchlo a ľahko.

 

 

 


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.