Používateľské nástroje

VyhľadávanieVŕbové prúty pre šikovné ruky

Dátum uverejnenia: 31.3.2021

Vŕbové prúty pre šikovné ruky

Veľkonočná SÚŤAŽ. Pletenie veľkonočných korbáčov patrí k tradíciám, ktoré precvičia zručnosť detských prstov, sú ale aj príležitosťou na prehlbovanie rodinných väzieb a zvyklostí.

Veľkonočné sviatky symbolizujú príchod jari, znovuzrodenie a sú hlavným kresťanským sviatkom. Porozprávajte sa s deťmi doma alebo v škole o tradíciách, ktoré sú typické pre ich rodinu. Po prázdninách využite túto tému na niektorej z hodín, kde si môžu žiaci tradície navzájom porovnať. Pri väčších žiakoch sa môžete pustiť aj do bádania, odkiaľ pochádzajú ich predkovia a skúmať spojitosti s daným regiónom. Pre ktoré oblasti je typické šibanie a kde sú dievčatá skôr oblievané vodou?

Jednou zo zaužívaných tradícií je aj vlastnoručné pletenie korbáčov. A práve tejto aktivite je venovaná aj úloha z nášho pracovného zošita Veselo je v školskom klube 3. Oto sa v nej vyberie so svojím dedkom a otcom na prechádzku k potoku a s pomocou dedka si upletie svoj prvý vlastnoručne upletený korbáč. Príbeh je spojený aj s ďalšími úlohami, ktoré nadväzujú na prácu s prečítaným textom.

Prajeme krásne veľkonočné sviatky, ktoré strávime asi inak ako obyčajne, ale aj napriek tomu ostávajú príležitosťou uctiť si aspoň sčasti tradície a príchod jari so zvukmi prebúdzajúcej sa prírody niekde na prechádzke.

 

 

Aktivity v prílohe na stiahnutie sú súčasťou pracovného zošita Veselo je v školskom klube 3, ktorý patrí do ucelenej série určenej pre 1. stupeň ZŠ. Pracovné zošity sú vhodné na prácu v školských kluboch detí, ale aj na domáce tvorenie. Úlohy sú v nich koncipované tak, aby boli pre deti pútavé a zábavné. Zároveň si vďaka nim upevnia vedomostizručnosti získané v škole a rozšíria si ich.

 

 

VEĽKONOČNÁ SÚŤAŽ
Strávte spoločný čas s deťmi skúmaním rodinných tradícií a prípravou typických veľkonočných symbolov. 3 z vás, ktorí nám pošlú fotky korbáča alebo iných veľkonočných výrobkov, odmeníme titulom Veselo je v školskom klube podľa vlastného výberu. Fotky posielajte do piatka 9. 4. 2021 na email sutaz@aitec.sk. Mená výhercov zverejníme 12. 4. 2021.

SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.