Používateľské nástroje

VyhľadávanieVybrané slová s (dô)vtipom

Dátum uverejnenia: 29.4.2021

Vybrané slová s (dô)vtipom

Opäť sme vďaka vám zažili na online seminári príjemnú a tvorivú atmosféru! Ďakujeme. Tvorivá bola aj naša prednášajúca Zuzana Hirschnerová. Videonávody na výrobu jej autorskej hry a didaktickej pomôcky nájdete v článku.

Máme za sebou ďalší skvelý online seminár, ktorý bol opäť spojením teórie a praktických tipov na vyučovanie. 

Zuzana Hirschnerová, spoluautorka našej ucelenej série Slovenský jazyk pre 1. stupeň ZŠ, si pre vás spolu s naším šéfredaktorom Walterom Hirschnerom pripravili ako BONUS autorskú pomôcku a hru na upevnenie vybraných slov u žiakov.

Vyrobte si ich podľa priložených videonávodov a zahrajte sa so žiakmi na hodine. Metodické pokyny, plán hry a jej pravidlá nájdete ako súčasť prílohy na stiahnutie.

 

Didaktická hra 

Pomôcky:

hrací plán, kocka s číslami, kocka s i/y (pre plán 1 a 2), dve kocky s i/y (pre plán 3), figúrky. 

Postup výroby:

Kocky s písmenami môžete vyrobiť tak, že zo sady drevených kociek pre stavby vyberiete daný počet a fixkou na ne dopíšete písmená. Dĺžne zanedbáte. Žiakom k vyrobeným kockám vytlačte herný plán, pripravte kocku s číslami, hracie figúrky, pravidlá hry a zábava sa môže začať.

 

 

Didaktická pomôcka POSÚVAČKA

Pomôcky:

čistý hárok papiera (kancelársky papier/kresliaci kartón) s vystrihnutými okienkami, pásiky
so slovami (súčasť prílohy), zošit, pero.

Postup výroby:

Žiak si pripraví pásiky so slovami a hárok papiera s vystrihnutými okienkami. Do okienok vloží pásiky a podľa potreby nimi posúva. Každý pásik obsahuje slová z iného slovného druhu. V okienkach sú zobrazené vždy tri slová, z ktorých žiak skladá vtipné vety. Vytvorené vety si žiak môže zapísať do zošita.

 

 

Účastníci nášho seminára si napriek online priestoru mohli prácu s POSÚVAČKOU vyskúšať aj na vlastnej koži.

Aké vety môžu vzniknúť z náhodne zvolených troch vybraných slov sychravý, šmýkať sa a hmyz? Prečítajte si kreatívne a vtipné odpovede z dielne našich účastníkov.

 

 

Veľmi nás teší, že sa do aktivít na online seminároch zapájate s takým nadšením. Je príjemné vidieť, koľko tvorivých prvostupniarov máme na Slovensku. Vždy po skončení seminárov si s radosťou čítame vaše príspevky. Ďakujeme vám! Niektoré z príspevkov opäť čakajú zaujímavé ceny. Víťazov budeme kontaktovať.

 

 

Záznam zo seminára Vybrané slová, kto vás vybral? vám ponúkame nižšie. Spolu s ostatnými záznami ho nájdete aj na našom YouTube.

 


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.