Používateľské nástroje

VyhľadávanieZhodnotenie jesennej série metodických seminárov a pozvánka na novú sériu

Dátum uverejnenia: 2.2.2020

Zhodnotenie jesennej série metodických seminárov a pozvánka na novú sériu

Aké boli jesenné semináre a čo vás čaká na jar?

Chystáme pre vás učiteľov

Na jar pripravujeme pre učiteľov pokračovanie série metodických seminárov venovaných vyučovaniu slovenského jazyka v 2. ročníku. Čo priniesli naše semináre účastníkom jesennej série?

6 miest, viac ako 150 účastníkov

V priebehu októbra a novembra 2019 sme za vami cestovali do Nitry, Prešova, Banskej Bystrice, Trenčína a Bytče. Posledný seminár sa v minulom roku konal na domácej pôde, v Bratislave.

Zmeny v iŠVP

Cieľom našich seminárov bolo predstaviť zmeny, ktoré do vzdelávacieho štandardu pre predmet slovenský jazyk a literatúra v 2. ročníku prináša inovovaný Štátny vzdelávací program. Snažili sme sa objasniť a zodpovedať otázky, ktoré učiteľov najviac trápia. Rezonovala najmä nejasnosť týkajúca sa počtu hlások a písmen pri písmenách ch, dz, dž. Aktualitu, v ktorej nájdete aj vyjadrenie zohľadňujúce stanovisko ŠPÚ a Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra ohľadom sporných bodov zverejníme čoskoro aj na našej stránke.

Didaktické pomôcky a aktivity, dramatizácia i spev

Okrem metodického usmernenia sme účastníkom ponúkli i námety na zaujímavé didaktické pomôcky a niekoľko inšpiratívnych didaktických hier a aktivít na obohatenie hodín slovenského jazyka. Tí odvážnejší si niektoré z aktivít i vyskúšali. Verili by ste, že mucholapka sa dá využiť na precvičenie pravopisu a dramatizácia rozvíja kľúčové kompetencie? A že vybrané slová, v ktorých sa píše ypsilon po spoluhláske l, sa dajú zapamätať aj vďaka piesni?

Interaktívne hry na aitec offline

Ďalšou z možností, ako zábavnejšou formou precvičiť učivo, sú nové interaktívne hry, ktoré prinášame na disku aitec offline k Slovenskému jazyku pre 2. ročník ZŠ. Niektoré z týchto hier sme prezentovali aj priamo na seminári. Každý z účastníkov seminára si nový disk našiel aj vo svojom balíčku, takže sa s jeho obsahom a výhodami môže oboznámiť a vyskúšať ho priamo na vyučovaní.

Ako zhodnotili semináre samotní účastníci?

Účastníčka seminára v Nitre nám napísala: „Seminár mi ponúkol množstvo ďalších nápadov, aktivít, ktoré na vyučovaní určite zrealizujem. Ďakujem za super seminár.“

„Všetko bolo zaujímavé, organizácia seminárov a ich priebeh, občerstvenie, darované materiály, darčeky, stretnutie s novými kolegyňami“, pochválila nás účastníčka seminára v Prešove.

Účastníčka v Bytči zase ocenila, že sa naučila „ako zdokonaliť vyučovanie a zaujať deti, a využívať super pomôcky“.

Lepšiu predstavu o atmosfére, aká vládne na našich seminároch, si môžete urobiť aj na základe fotografii, ktoré nájdete v časti uskutočnené semináre.

Jarné semináre

Chcete sa inšpirovať novými nápadmi aj vy? Stačí vyplniť elektronickú prihlášku.

Termíny a mestá:

3. marec 2020                  Piešťany

11. marec 2020                Liptovský Hrádok

12. marec 2020                Žilina

24. marec 2020                Zlaté Moravce

25. marec 2020                MPC Prešov

26. marec 2020                Poprad

22. apríl 2020                   Banská Bystrica


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.