Uskutočnené semináre pre učiteľov
Vyučovanie matematiky podľa iŠVP, CSŠ Košice
Termín konania: 8.11.2016
Dĺžka trvania:
Miesto konania: od 13. hod., CSŠ sv. Košických mučeníkov, Čordáková 50, Košice
Cieľová skupina: učitelia pre primárne vzdelávanie
Program seminára
Ako reagovať na vyučovaní matematiky na nové požiadavky a ciele iŠVP z roku 2015 v prvom a druhom ročníku a ako využívať didaktické hry na matematike
Registrácia účastníkov: 12.40 – 13.00 hod.
Seminár: 13.00 – 16.00 hod.
- Základné informácie o zmenách iŠVP (ciele, charakteristika predmetu, obsahový a výkonový štandard)
- Využitie rôznych druhov motivácie na hodinách matematiky a na stranách pracovnej učebnice Matematika pre prvákov a súboru Matematika pre druhákov
- Matematické rozcvičky a expozícia učiva – formy a možnosti
- Nové ponímanie algebrického a geometrického učiva (možnosti prezentácie a fixácie matematických poznatkov, budovanie geometrických predstáv s využitím tradičných i netradičných úloh a postupov)
- Diskusia
- Záver
Vzhľadom na limitovanú kapacitu prednáškovej miestnosti sa na seminári môžu zúčastniť len prihlásení záujemcovia, ktorým Vydavateľstvo AITEC e-mailom potvrdí účasť.
Súbory k semináru na stiahnutie
-
Pozvánka na seminár Vyučovanie matematiky podľa iŠVP (pdf, 284 KB)
8. 11. 2016, CSŠ sv. Košických mučeníkov, Čordkákova 50, Košice