Používateľské nástroje

VyhľadávanieDruhé inovačné vzdelávanie je za nami. Bolo úspešné aj vďaka vám

Dátum uverejnenia: 24.10.2023

Druhé inovačné vzdelávanie je za nami. Bolo úspešné aj vďaka vám

Prinášame vám krátku reportáž z druhého inovačného vzdelávania, ktoré sa tentokrát konalo vo Vzdelávacom centre Zaježová. Seminár bol opäť pod taktovkou lektorky, pedagogičky a autorky publikácií Rút Dobišovej Adame. Organizačne vzdelávanie zastrešila Danica Súkupová a o aitec offline prišla porozprávať Táňa Fialová.

Druhé inovačné vzdelávanie pod záštitou nášho vydavateľstva sme tentokrát uskutočnili v lone prírody obce Zaježová. Trojdňové ubytovanie aj samotný seminár sa konal vo Vzdelávacom centre Zaježová, ktoré v nás svojou atmosférou a špecifickým interiérom vzbudovalo pocit harmónie a súznenia s prírodou. To všetko pozitívne vplývalo na náš pobyt a samozrejme na samotný priebeh vzdelávania, ktorého sa zúčastnilo 20 šikovných pedagogičiek a môžeme už povedať aj pedagógov

 

Všetky 3 vzdelávacie dni boli niečím prínosné a posunuli našich účastníkov k cieľu, ktorým je rozvoj kreatívneho a kritického myslenia u svojich žiakov.


1. DEŇ

Ani v deň piatočného poobedného príchodu sa nezaháľalo a po registrácii a prebratí balíčkov s publikáciami z nášho vydavateľstva sa začalo s výukou interaktívnych foriem overovania vedomostí. Účastníci sa v teoretickej rovine oboznámili s problematikou lapbook-u, aby pochopili základné funkcie a princípy jeho tvorby.  


2. DEŇ

Sobota patrila samotnému vyhotoveniu lapbooku, ktorý si účastníci vytvorili s pomocou šablóny získanej od lektorky. Témou bolo Včelie spoločenstvo. Zistili, že predpokladom dobrého lapbooku je výborná znalosť témy, na ktorú sa pomôcka pripravuje. Po vyhotovení včelieho lapbooku postúpili v tvorbe ďalej a naučili sa vytvárať lapbookové šablóny sami. Neskôr vyrábali v skupine podľa zadania (medveď, vážka, sova a podobne) ďalší lapbook, ale už podľa šablóny vlastnej, ten následne aj odprezentovali.  Princípy výberu didaktických hier tiež patrili do sobotňajšieho programu a účastníci si niektoré z nich vyskúšali aj na vlastnej koži (Hacky sack). Rút poskytla aj zaujímavé námety a nápady na ich tvorbu.

 

3. DEŇ

Záverečný deň bol venovaný alternatívnym formám hodnotenia na vyučovaní a kritériám a fázam hodnotenia lapbook-u v pedagogickej reflexii. Predstavili sme tiež účastníkom aitec offline - komplexnú digitálnu podporu pre učiteľov. Tí, ktorí ju ešte nepoznali boli vďační za školenie a prezentáciu, tí ktorí ju poznali, nám dali cennú spätnú väzbu a dobrý pocit z toho, že aitec offline radi používajú.

 


Vzdelávanie v obci Zaježová bolo naozaj mimoriadne inšpiratívne. Vládla veľmi priateľská, tvorivá atmosféra a fungovala skvelá spolupráca medzi účastníkmi. Všetci boli nesmierne usilovní, čo sa odrazilo aj na výsledných lapbookoch. Po pracovných aktivitách sme si večer posedeli v príjemnej čajovni a porozpravali sa pri dobrom čajíku či mušte. Kto chcel, mohol sa zrelaxovať vo fínska saune, ktorá nám okrem vyhrievania poskytla aj možnosť počúvať ako dopadajú kvapky dažďa na jej drevenú strechu. A tak, ako nás v Banskej Belej obveselovali svojou prítomnosťou prasiatka, v Zaježovej to bol kocúr Muro :).


Už sa tešíme na ďašie vzdelávanie s vami!

Tím vydavateľstva  AITEC.

________________________________________________________________________________________

Registrujte sa na najbližšie ONLINE SEMINÁRE tu https://www.aitec.sk/seminare/pripravovane .


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.