Používateľské nástroje

VyhľadávanieMať viac uší, aby som vypočula všetky nevypočuté deti, ich radosti aj trápenia

Dátum uverejnenia: 16.11.2023

Mať viac uší, aby som vypočula všetky nevypočuté deti, ich radosti aj trápenia

Aké superschopnosti by chceli získať účastníci nášho seminára? Prečítajte si ich inšpiratívne odpovede. Ak ste sa k nám nestihli pripojiť, pozrite si aspoň záznam zo seminára.

Náš posledný online seminár Zážitkové vnímanie na hodinách čítania bol opäť plný praktických nápadov. Predstavili sme vám novú Čítanku pre štvrtákov, ponúkli námety podporujúce počúvanie s porozumením a dali praktické rady aj ohľadom výroby flipbooku. Vďaka nezameniteľnému hlasu pána Františka Kovára sú súčasťou digitálnej podpory aitec offline k Čítanke pre štvrtákov nahrávky vybraných textov z pracovnej učebnice. Účastníci online seminára si mohli aj vyskúšať niektoré aktivity zamerané na počúvanie s porozumením.

 

Záverečná aktivita plná superschopností

 

 

 

Pri tvorbe novej čítanky mysleli autorky aj na podporu písanej produkcie žiakov a pripravili doplnkový pracovný zošit Pisár Brada – tvorivé písanie pre štvrtákov. Jednu z tvorivých úloh z tohto zošita sme vybrali ako záverečnú aktivitu pre účastníkov seminára. Ich úlohou bolo napísať nám superschopnosť, ktorú by chceli získať a tiež spôsob akým by ju v bežnom živote využili.

Bolo pre nás potešením čítať všetkých 157 originálnych odpovedí. Viaceré vychádzali z praktických potrieb (všetko stíhať; robiť viacero činností naraz či vedieť predĺžiť čas), ďalšie z detských prianí a túžob snáď každého z nás (stať sa neviditeľným; vedieť lietať; vedieť sa teleportovať; čítať myšlienky; predvídať budúcnosť; vrátiť čas či cestovať v čase). V mnohých sa prejavila empatia pedagóga (vedieť sa naklonovať a pomáhať všetkým deťom, ktoré to potrebujú; vedieť prečítať detské myšlienky, ich boliestky a dokázať im poradiť; vžiť sa do žiaka a pomôcť mu prekonať rôzne prekážky) a rozohriali nás tie, ktoré v sebe nesú hlboký ľudský odkaz.

 

 

 

Prečítajte si niektoré z odpovedí, ktoré nás zahriali pri srdci

 

 Potrebovala by som viac uší, aby som vypočula všetky nevypočuté deti, ich radosti aj trápenia.

Zuzana Ľ.

Dotykom ruky premeniť smutné deti na usmiate, deti so ŠVVP na úspešné a nešťastných rodičov na spokojných. 

Jana S.

Mojou superschopnosťou by mohla byť možnosť mať toľko rúk ako chobotnica chápadiel a toľko uší, že moja hlava by vyzerala, ako by ju zdobila čelenka nie z kvietkov, ale uší. A to všetko preto, aby som mohla objať všetky moje školské dietky a stihnúť vypočuť všetko to, čo mi chcú povedať, keďže je toho toľko, že by sme mohli rozprávať celé dni...

Radomíra K.

Schopnosť cestovať v čase. V bežnom živote by som sa mohla kedykoľvek vrátiť do minulosti a do období, kedy som  bola napr. s mojimi blízkymi, ktorí tu  už nie sú. 

Anna M.

Naučiť sa vymazať z ľudských názorov a myšlienok hlúposť. Tej sa veľmi bojím. Svet by bol lepším miestom pre život. 

Daniela S.

Superschopnosť mať, deti rozosmiať, aj keď sa im svet smutný bude zdať. 

Anna N.

Určite by som chcela ovládať schopnosť vrátiť sa späť v čase a mať možnosť opraviť zlé rozhodnutia. Takto by sa dalo predísť takým udalostiam, ako je vojna na Ukrajine alebo vojnový konflikt v pásme Gazy.

Katarína Z.

Aby sa láska, ktorú odovzdám utvrdila u tých druhých. Tí  by ju  odovzdali ďalej... Zrazu by všetko vyzeralo inak. Všetci by boli láskaví a šťastní. 

Elena S.

Vždy som túžila premeniť sa na malú mušku a tak nazrieť do detského sveta, ale aj do sveta mojich dospelých detí. Vidieť nachvíľu ich vnímanie sveta, rozhovory a kamarátstva. :-) 

Eva Š.

 

Víťazky a výhra

 

Nebolo v našich silách vybrať len 3 NAJ superschopnosti, a tak sme nakoniec využili online generátor náhodných čísel a šťastie sa usmialo na Zuzanu Ľ., Elenu S. a Janu S.

Nakoniec sme sa rozhodli odmeniť aj pani Silviu R., ktorá nám v chate poslala najviac tipov na superchopnosti, ktoré by chcela získať (celkovo 14).

Víťazkám srdečne blahoželáme a posielame im výhru:

5x NOVINKA Vybrané slová v obrázkových príbehoch

1x aitec offline podľa vlastného výberu

 

 

 

 

Záznam zo seminára s praktickou minutážou

 

Pozrite si záznam z online seminára Zážitkové vnímanie na hodinách čítania s praktickým obsahom a minutážou. Dostanete sa tak ľahko k časti, ktorá vás práve zaujíma.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.