Používateľské nástroje

VyhľadávanieVydavateľstvo AITEC už po druhýkrát partnerom Konferencie pre (ne)obyčajných rodičov

Dátum uverejnenia: 19.9.2018

Vydavateľstvo AITEC už po druhýkrát partnerom Konferencie pre (ne)obyčajných rodičov

Poďte aj vy na Konferenciu pre (ne)obyčajných rodičov do košického Kulturparku 29. septembra 2018.

Hlavnými organizátormi Konferencie pre (ne)obyčajných rodičov je OZ Čítajme si spolu a Knižnica pre mládež mesta KošiceKonferencia pre (ne)obyčajných rodičov sa bude konať 29. 9. 2018 v košickom Kulturparku. 

Konferencia prinesie množstvo zaujímavých rečníkov, prednášok a workshopov. Organizátorky konferencie Viktória Marcinová a Michaela Vlasáková na www.konferenciaprerodicov.sk informujú: 

„Ak sa staráte o malé deti, ste naše národné poklady. Už vám to niekto povedal? Je to tak, ste hrdinovia. Tvarovať miniatúrne ľudské bytosti popri nedostatku spánku, popri termínoch v práci a vytopených susedoch si naozaj žiada veľa síl, tvorivosti a odvahy. A treba na to kus dobrodružného ducha.

V minulom roku ste si vraj u nás krásne oddýchli (povedali ste nám), a práve preto vás voláme znovu. Pozývame rodičov, vychovávateľov či učiteľov, knihovníkov, staré mamy a otcov, každého kto žije s deťmi. Vieme, že voľná hra a knihy detskú hlavičku rozvíjajú tak ako nič iné, a preto sme znovu nakombinovali odborníkov a profesionálov, ktorí pracujú s deťmi denne. Znovu pre vás majú poznatky z aktuálnych svetových výskumov a z denno-dennej praxe.

V tomto roku sme sa rozhodli zamerať sa na hnev: na detský i dospelácky hnev. Ako s ním žiť a ako ho spracúvať? Ako regulovať kričiaceho päťročníka a revúce dvojročňa? Existuje nejaká prevencia? Naozaj môžu pomôcť knihy? Toto nie sú ľahké otázky a skôr či neskôr si ich položí každý rodič. Počas týchto dvoch dní sa teda budete môcť pýtať a pýtať (a popritom zisťovať, že vlastne vôbec nie ste sami). Tešíme sa na vás, dobrodruhovia." 

Pre viac informácií kliknite na www.konferenciaprerodicov.sk.

Krajina čitateľov - interaktívne workshopy pre učiteľov

Organizátori konferencie prinášajú aj sériu interaktívnych workshopov o tom, ako priniesť knižky do každodennej praxe s deťmi a ako im pomáhať zaľúbiť sa do príbehov. 

Sekcia jesenného knižkohrania Košice BookPark nazvaná Krajina čitateľov sa bude zameriavať na praktické otázky bežného života učiteľa. Jednotlivými témami vás prevedú ľudia z praxe, ktorí s deťmi pracujú každý deň, aby ste hneď v pondelok mohli tam u vás robiť veci trochu inak. 

Podujatie je súčasťou akcie Košice BookPark. Viac informácií a celý program festivalu nájdete na https://www.kosicebookpark.sk/


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.