Používateľské nástroje

VyhľadávanieSkráťte si čakanie na Vianoce s adventnými úlohami

Dátum uverejnenia: 29.11.2023

Skráťte si čakanie na Vianoce s adventnými úlohami

Radosť, prekvapenie či nadšenie sprevádza otváranie každého okienka v adventom kalendári. Skráťte žiakom čakanie na Vianoce s našimi tvorivými a zábavnými adventnými úlohami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Začal sa posledný mesiac v roku a pred sebou máme čarovné obdobie adventu. Nedočkavosť a netrpezlivosť detí pomáha zmierňovať aj odpočítavanie dní pomocou otárania okienok na adventných kalendároch. Okienka naplnené najčastejšie sladkosťami začínajú otvárať 1. decembra.

 

Vo vydavateľstve AITEC sme pre vás pripravili adventný kalendár plný tvorivých aktivít od 1. decembra až do Štedrého dňa. Nájdete v ňom úlohy pre žiakov , ktoré nielen pobavia, ale aj potrénujú detské hlavičky. Stiahnuť si ho môžete úplne zadarmo.

 


ADVENTNÉ ÚLOHY PRE 1. – 4. ROČNÍK ZŠ 


 

Čo prináša adventný kalendár:

  • zábavné a tvorivé úlohy pre žiakov prvého stupňa ZŠ s prvkami zážitkového vyučovania a prepojením na medzipredmetové vyučovanie;
  • námety pre učiteľov na vyučovanie;
  • nápady na vianočné témy, o ktorých sa možno s deťmi rozprávať, odkazy na zvyky a tradície, koledy a pod. spracované netradičným spôsobom;
  • šablóny na vystrihnutie, ktoré si žiaci môžu dolepiť, dokresliť a dotvoriť podľa svojej fantázie;
  • inšpirácie aj pre rodičov.

Ukážka z adventného kalendára:
Záložka do knihy

Žiaci si prostredníctvom našich úloh potrénujú myslenie, precvičia čítanie, počítanie i počúvanie, budú vytvárať malé umelecké dielka, napečú si, a dokonca, vyskúšajú na vlastnej koži, aké príjemné je robiť dobré skutky.

Ukážka z adventného kalendára: Vianočná pohľadnica


Podeľte sa s nami o svoje zážitky


Všetky úlohy z adventného kalendára pre tento rok nájdete na našej stránke v sekcii materiály pre učiteľov. Inšpirácie na aktivity pre deti so zimnou tematikou nájdete aj na Pintereste vydavateľstva. Veríme, že s naším kalendárom zažijete veľa zábavy a množstvo príjemných adventných okamihov. Budeme radi, ak sa s nami o svoje zážitky podelíte. Svoje postrehy nám môžete posielať na e-mail offline@aitec.sk alebo na náš facebookový profil.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.