Používateľské nástroje

VyhľadávanieVíťazné projekty tretieho kola súťaže Spoznávame Slovensko

Dátum uverejnenia: 9.5.2023

Víťazné projekty tretieho kola súťaže Spoznávame Slovensko

Súťaž Spoznávame Slovensko sa prehupla do druhej polovice. Pozrite si víťazné projekty štvrtákov, ktorí sa zapojili do tretieho súťažného kola.

Žiaci štvrtých ročníkov základných škôl spoznávajú celý školský rok naše krásne Slovensko. Zoznámili sa s minulosťou Slovenska a prešli ďalšiu, už druhú cestu slovenskými regiónmi. Svoje vedomosti a zážitky z cesty od Dunaja po Hornád pretavili aj do triednych projektov, ktoré prihlásili do súťaže Spoznávame Slovensko.

 

 

Radi by sme vám predstavili víťazné príspevky tretieho súťažného kola – Od Dunaja po Hornád. Do súťaže sa zapojili triedy zo všetkých kútov Slovenska a v originálnych príspevkoch predstavili slávne osobnosti zo svojho regiónu, zaujímavé miesta a ukázali svoju šikovnosť a tvorivosť.

Do vydavateľstva nám prišli krásne a nápadité príspevky. Žiaci tému spracovali formou spravodajských reportáží, divadelného predstavenia, 3D makiet, plagátov či kresieb. Premenili sa na rozprávačov, reportérov či filmárov. Vo svojich projektoch zachytili významné miesta Slovenska, osobnosti, tradície a zvyky rôznych regiónov.

Práce štvrtákov sú jedinečné a z každej je cítiť radosť z tvorby. Štvrtáci nás úprimne potešili, každý projekt by si zaslúžil osobitú pozornosť. V tomto kole máme tri ocenené príspevky – prvé miesto získala škola s najvyšším počtom bodov a na druhom mieste sa s rovnakým počtom bodov umiestnili dve školy.

  1. miesto štvrtáci zo Základnej školy na Veľkomoravskej ulici v Trenčíne
  2. miesto štvrtáci zo Základnej školy v Malých Levároch a štvrtáci zo Základnej školy v Želiezovciach

 

Od Dunaja po Hornád

 

S najvyšším počtom bodov sa umiestnili žiaci 4. ročníka zo Základnej školy na Veľkomoravskej ulici v Trenčíne. Žiaci zmapovali na ceste od Dunaja po Hornád v projekte Hrady, zámky, kaštiele a vytvorili krásne 3D makety. Ku každému modelu si pripravili aj zaujímavé informácie. Pozrite si víťazný príspevok vo videu, ktoré žiaci poslali. Pracovali pod vedením pani učiteľky Mgr. Ľubice Timkovej.

 

Základná škola, Veľkomoravská, Trenčín

 

Druhé miesto získali štvrtáci zo Základnej školy v Malých Levároch, ktorí vytvorili projekt Osobnosti mesta Nitra. Formou spravodajských príspevkov predstavili najznámejšie osobnosti tohto mesta. Pozrite si video. Žiaci pracovali pod vedením pani učiteľky Mgr. Lucie Hodekovej.

 

Základná škola, Malé Leváre

 

S rovnakým počtom bodov sa na druhom mieste umiestnili  žiaci zo 4. C zo Základnej školy v Želiezovciach. Žiaci spracovali spoznávanie regiónov Slovenska od Dunaja po Hornád formou zábavných tajničiek. Navzájom si vysvetľovali informácie, ktoré potom dopĺňali do tajničiek. Žiaci pracovali pod vedením pani učiteľky Mgr. Kataríny Bielej.

 

Základná škola v Želiezovciach

 

Ďalšie projekty zapojené do súťaže si môžete pozrieť v galérii.

Tešíme sa na vaše projekty aj v štvrtom súťažnom kole – Od Hornádu po Dunajec.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.