Používateľské nástroje

VyhľadávanieZáverečná aktivita bola výzvou, zvládli ste ju bravúrne

Dátum uverejnenia: 17.10.2023

Záverečná aktivita bola výzvou, zvládli ste ju bravúrne

Ďakujeme všetkým, ktorí sa popasovali s výzvou v závere druhého online seminára. Poslali ste nám množstvo skvelých, častokrát veľmi vtipných viet. Vybrať víťazov bolo naozaj ťažké.

V prvom októbrovom online seminári Bádateľská výzva na hodine prírodovedy sme vám aj s pomocou titulu Prírodoveda pre štvrtákov LITE pripravili aktivity a postupy práce, ktoré budete vedieť prakticky využiť na hodinách a ktoré pomôžu vašim žiakom nájsť radosť z učenia. Priblížili sme si dôvody, prečo je dôležité rozvíjať u detí spôsobilosti na vedeckú prácu a v digitálnej podpore aitec offline k Prírodovede pre štvrtákov LITE sme si ukázali cvičenia, ktoré sú najvhodnejšie k učivu o páke.


Záverečná aktivita vyžadujúca si kreativitu  

Poslali ste nám 54 originálnych odpovedí, z ktorých bolo veľmi ťažké vybrať víťazov. Každý príspevok bol niečím zaujímavý a vtipný.  Namiesto troch plánovaných sme nakoniec ocenili štyri, keďze získali rovnaký počet bodov. Víťazkami sa stali Frederika B., Anna P., Petra G. a Michaela R.


Prečítajte si 4 víťazné ocenené príspevky:


Volám sa Frederika a aj keď vo mne neprebieha fotosyntéza a nedokážem vytvoriť zelené farbivo, keďže som človek, samozrejme, verím, že sa dokážem postarať o svoju domácu flóru aj faunu, teda o samu seba, ale aj fazuľku, fikus a fialku.

Aj keď máme v starobe ochabnuté svaly, menšiu silu a slabší sluch, dokážeme mať srdce zo zlata, ktoré môže vyžarovať silnejším svetlom než Slnko alebo ktorékoľvek súhvezdie, dokonca aj keď nastane naša smrť.

Počas pôsobenia gravitácie Venuše na Mars došlo k neočakávanému výbuchu skafandrov pristávajúcich kozmonautov, prizerajúcich sa neočakávanej fotosyntéze rastlín objavených ďalekohľadom v neďalekom súhvezdí, pričom veverica ako súčasť posádky použila páku luskáčika na rozdrvenie fazule, pretože nemala po ruke orech, pšenicu, ani púpavu – už jej veľmi škŕkalo v žalúdku a čuchom usúdila, že žiadne iné bielkoviny, tuky, ani cukry na palube raketoplánu nenájde a prišla tak o nečakaný úkaz "rozmnožovania" planét :).

Škrečok použil svoju silu a sval srdca, odtrhol stonku slnečnice a skalnice, obliekol si skafander a rýchlosťou svetla sa ako strelka vystrelil na sever smerom k Slnku a Saturnu, obišiel súhvezdie, nebál sa smrti a vrátil sa na Zem, kde jeho kamarátka stará sova prežívala svoju starobu a strácala dobrý sluch.


Čo poviete, nie sú úžasné? :)


Zadanie úlohy – vyskúšajte sa
 

Chcete si aj vy vyskúšať záverečnú aktivitu z druhého online seminára? Prečítajte si naše zadanie a smelo do toho.

Vymyslite zmysluplnú vetu, ktorá bude obsahovať slová z nasledujúcej tabuľky. 


VÝHRA
 

Naše štyri víťazky a traja vyžrebovaní, ktorí sa zúčastnili nášho prieskumu, získali: 


Obrázkové karty k prírodovede pre tretiakov

Obrázkové karty k prírodovede pre štvrtákov

1x aitec offline podľa vlastného výberu

Všetkým výhercom gratulujeme!

 

Záznam seminára s obsahom a minutážou  

Pozrite si záznam z online seminára Bádateľská výzva na hodine prírodovedy s praktickým obsahom a minutážou. Dostanete sa tak ľahko k časti, ktorá vás práve zaujíma.

___________________________________________________________________________________________

Súvisiace články a tituly 

Stiahnutie voľného DEMA aitec offline k jesenným online seminárom

Prírodoveda pre štvrtákov LITE – sada

Registrácia na online seminár Hodiny slohovej výchovy zábavnejšie a pútavejšie

 

 


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.