Používateľské nástroje

VyhľadávanieV TRIEDE s Kamilom Knihomilom. „Jeho zábavné úlohy rozväzujú žiakom jazýček"

Dátum uverejnenia: 10.11.2023

V TRIEDE s Kamilom Knihomilom. „Jeho zábavné úlohy rozväzujú žiakom  jazýček"

Keďže nás zaujíma ako sa vám pracuje s našimi titulmi a naopak niektorí z vás, čo ich ešte nepoznajú, by možno radi poznali názor svojho kolegu z inej školy, vytvorili sme pre vás rubriku V TRIEDE S... Našou lastovičkou je rozhovor o čitateľskom denníku pre tretiakov – Kamil Knihomil.


Ako prvú sme v rámci našej novej rubrky navštívili triedu 3. A na ZŠ Kataríny Brúderovej v bratislavskej časti Vajnory. O práci s čitateľským denníkom Kamil Knihomil nám porozprávala pani učiteľka Mgr. Miriam Sigetová. Ako sa jej s titulom na svojich hodinách pracuje nám zhodnotila v krátkom rozhovore. 


Vydavateľstvo AITEC:
Prečo by podľa vás mali deti pracovať s čitateľským denníkom Kamil Knihomil? Čo sa vám na ňom páči najviac?

M. Sigetová: Páči sa mojim žiakom. Keďže je Kamil Knihomil titulom obohateným o rôznorodé zábavné úlohy, deti ho majú veľmi rady.  Na otázky ohľadom čítanej knihy odpovedajú hravou formou a ani samy nevedia ako im tie úlohy vlastne napomáhajú k čítaniu s porozumením. Myslím si, že je to dobrá a vhodná alternatíva k bežnému čitateľskému denníku, kde len napíšu obsah knihy a nakreslia ilustráciu.


Vydavateľstvo AITEC:
Aké úlohy sú u žiakov najobľúbenejšie a naopak s čím deti najviac "zápasia"?

M. Sigetová: Páčia sa im najmä hravé cvičenia a vtipné úlohy po okrajoch strany, ktoré ozvláštňujú obsah titulu mimo hlavného textu. Pre vačšinu tretiakov je ešte náročné vyjadriť niečo vlastnými slovami či už verbálne alebo písomne. Interaktívne úlohy v Kamilovi im rozväzujú jazýček a skvelo motivujú k ďalšej práci s textom. 


Vydavateľstvo AITEC:
Pomáha podľa vás Kamil Knihomil v chuti do čítania?

M. Sigetová: Kamil svojou koncepciou vzbudzuje u detí zvedavosť ohľadom pokračovania príbehu. Nabáda ich k ďalšiemu čítaniu, aby mohli zodpovedať otázky a dozvedieť sa koniec príbehu. Pre deti, ktoré nemajú až taký pozitívny vzťah k čítaniu, je to výborný spôsob motivácie. 

 

Vydavateľstvo AITEC: Ktoré sú obľúbené knihy vašich žiakov? Používate metodiku? Ako často sa vám darí pracovať s čitateľským denníkom?

Žiaci majú podľa mojej skúsenosti najradšej knižky s vtipným príbehom, komixy, príbehy o zvieratkách či náučné knihy. Metodiku používam a môžem povedať, že aj ňou odporúčané knihy sú určite dobrá voľba a niektoré si z nich určite vyberieme. S Kamilom sa nám darí pracovať tak raz za mesiac, možno dvakrát. Keby nám to dovoľovali plány, tak by sme určite radi aj častejšie.


Ďakujeme pani učiteľke za rozhovor a za krásnu ukážku práce s Kamilom Knihomilom. 


Vďaka VÝHODNEJ JESENI 2023 si môžete Čitateľský denník Kamil Knihomil pre 3. ročník ZŠ do svojej triedy zakúpiť za zvýhodnenu cenu aj z príspevku od MŠVVaŠ SR, a to do 4. 12. 2023

O návšteve za Kamilom Knihomilom na ZŠ Kataríny Brúderovej v Bratislave sa dozviete ešte viac v pripravovanom video-reele na našom facebookovom účte.

 

 

 

 

 


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.