Používateľské nástroje

VyhľadávanieWorkshopy v Bratislave: Hráme sa s poéziou so Zitou Rýmovou

Dátum uverejnenia: 29.1.2024

Workshopy v Bratislave: Hráme sa s poéziou so Zitou Rýmovou

Pozývame vás na workshop plný námetov, ako u vašich žiakov vzbudiť motiváciu k čítaniu a ako rozvíjať čítanie s porozumením, na ktorom vám predstavíme i ďalšie tipy na hravé a efektívne vyučovanie.

Pridajte sa k nám na workshopy v Bratislave, ktoré sa konajú 5. marca 2024 (od 8:00 do 13:00) na ZŠ Ivana Bukovčana (Devínska Nová Ves). Zažijeme spolu deň plný inšpirácií na zaujímavé a hravé vyučovanie a tešiť sa môžete aj na praktické rady, ako efektívne využívať aitec offline. Zároveň vám umožníme osobné stretnutie i diskusiu so šéfredaktorom a autormi našich publikácií.

Na workshope Hráme sa s poéziou so Zitou Rýmovou sa zameriame nielen na to, ako vzbudiť u vašich žiakov väčšiu motiváciu k čítaniu poézie, ale aj na to, ako rozvíjať čítanie s porozumením a ako pracovať s rýmom a zároveň nenásilne viesť žiakov ku tvorbe čitateľského denníka.

Workshop bude pod vedením lektorky Mgr. Rút Dobišovej Adame, ktorá disponuje 20-ročnými skúsenosťami z praxe. Je spoluautorkou viacerých AITEC učebníc a externe spolupracuje s naším vydavateľstvom pri príprave online seminárov, pričom mnohé z nich lektoruje. Rút pôsobila na jednej z prvých škôl, ktorá zavádzala na Slovensku integrované tematické vyučovanie. V súčasnosti vyučuje na prvom stupni ZŠ v Nitre, v miestnej časti Janíkovce. Nemôžeme vynechať fakt, že naša Rút je mimoriadne pozitívny a kreatívny človek.

 

Na workshope sa budeme venovať:

  • koncepcii čitateľského denníka pre štvrtý ročník Zita Rýmová, ktorý je súčasťou trojice čitateľských denníkov pre prvý stupeň ZŠ,
  • zmyslu čítania mimočítankovej literatúry,
  • ukážkam a námetom, ako pracovať s denníkom samostatne alebo priamo na vyučovacej hodine,
  • nápadom a aktivitám z praxe, ktoré urobia z čítania poézie a tvorenia vlastných básní zábavnú a zaujímavú aktivitu,
  • prepojeniu so sériou pracovných učebníc Čítanka pre štvrtákov a Pisár Brada,
  • podpore aitec offline.

 

 

Viac o workshope

Workshop Hráme sa s poéziou so Zitou Rýmovou je súčasťou série marcových interaktívnych workshopov v Bratislave. Táto séria sa skladá z piatich bezplatných workshopov zameraných na slovenský jazyk, matematiku a čítanie. Každý účastník si môže vybrať dva workshopy s tým, že jeden absolvuje v prvom bloku (9:00 – 10:30) a druhý v druhom bloku (11:00 – 12:30). Cieľom workshopov je sprostredkovať pedagógom i študentom pedagogických fakúlt rôzne inšpirácie k efektívnemu, hravému a zaujímavému spôsobu vyučovania detí na prvom stupni ZŠ.

Počet miest na workshop je obmedzený, preto sa neváhajte zaregistrovať ešte dnes.

 

Súvisiace články a tituly:

Interaktívne workshopy v Bratislave

Workshopy v Bratislave: Hravo a efektívne s aitec offline na hodine matematiky

Workshopy v Bratislave: Abeceda v kocke

Workshopy v Bratislave: Práca s chybou nemusí byť chybou

Workshopy v Bratislave: Inovatívne prístupy k vyučovaniu – UMELÁ INTELIGENCIA v triede 

 

Obsah rozhoduje

Všetky tituly z ponuky vydavateľstva AITEC, s. r. o. spĺňajú požadované kritériá kvality – majú udelené platné schvaľovacie, resp. odporúčacie doložky MŠVVaŠ SR a taktiež certifikát interného manažmentu kvality programu „Obsah rozhoduje“.


SORUDAN Solutions, s.r.o.

PrihlásenieZabudnuté heslo

Nemáte vytvorené zákaznícke konto? Zaregistrujte sa.